تعیین سطح زبان چیست و چه اهمیتی دارد؟


آیا می دانید تعیین سطح زبان چیست؟ یا اینکه در آزمون تعیین سطح قرار است چه مواردی مورد سنجش قرار بگیرند؟ اگر جدیدا قرار است آموزش زبان را شروع کنید پس لزوم گرفتن آزمون چیست؟ آیا می توان بدون آزمون تعیین سطح در کلاس ثبت نام کرد؟ 

قبل از ثبت نام و شرکت در کلاسها , ابتدا باید در آزمون تعیین سطح شرکت نمایید. این آزمون شامل دو بخش کتبی و شفاهی می باشد که در حدود یک ساعت از زمان شما را به خود اختصاص می دهد.

از آنجا که دوره مبتدی در زبان های مختلف شامل چند ترم می باشند تمامی کسانیکه حتی آشنایی مختصری با آن زبان دارند هم باید در آزمون تعیین سطح شرکت کنند.

شایان ذکر است که در دوران کرونا آزمون کتبی تعیین سطح برگزار نمی شود و آزمون شفاهی هم به منظور رعایت نکات بهداشتی به صورت حضوری و هم تلفنی برگزار می گردد.

برای اطلاع از زمان تعیین سطح و رزرو وقت با موسسه تماس حاصل فرمایید.

 

 
 

 

 

 

 

       
   
     
سوالات آزمون تعیین سطح زبان

سطح سوالات در سطوح مختلف فرق دارد. معمولا سوالات تعیین سطح زبان عمومی، از سوالات بسیار ساده ای همچون پرسیدن مشخصات شخصی تان آغاز می شود و در صورت تسلط شما به سوالات اولیه، کم کم پیچیدگی سوالات بالاتر می رود تا توانایی زبان انگلیسی شما سنجش دقیق تری یابد.

سوالاتی همچون معرفی خودتان، میزان تحصیلات، مشخصات خانواده تان، علاقمندی هایتان، هدف تان برای آینده، دلیل تصمیمتان برای یادگیری زبان و  … سوالاتی اند که در آزمون شفاهی تعیین سطح پرسیده می شود. کیفیت یا عدم کیفیت پاسخگویی شما به سوالات، ترم و سطح زبانتان را مشخص می کند.

بهتر است قبل از برگزاری آزمون تعیین سطح تا حدودی این مسائل را برای خودتان به چالش کشیده و سعی کنید آن ها را یاد بگیرید. ممکن است شما به راحتی توانایی پاسخ به این سوالات را داشته باشید اما به دلیل خاصیت فرار بودن زبان و فاصله ای که مدت ها از زبان گرفته اید پاسخ دادن به همین سوالات نیز برایتان راحت نباشد.

 

اگر از همان ابتدا برای شرکت در دوره های آمادگی آیلتس مراجعه کرده باشید، نحوه تعیین سطح و البته گروه و جنس سوالاتی که از شما پرسیده می شود با سوالاتی که از یک زبان آموز مبتدی پرسیده می شود کاملا متفاوت است.

تعیین سطح زبان

تعیین سطح برای دوره های آیلتس معمولا برای تست مهارت های چهارگانه زبان صورت می گیرد

 

     

برای آشنایی با نحوه تعیین سطح هر دپارتمان برروی زبان مورد نظر کلیک کنید

 

برای آگاهی و شروع زبان جدید، بهتر است بانحوه برگزاری دوره ها در بیان سلیس آشنا شوید.

* دوره های ترمیک:

  •    روزهای زوج (شنبه، دوشنبه، چهارشنبه) 3 جلسه 2 ساعته در 17 جلسه
  •    روزهای فرد (یکشنبه و سه شنبه) 2 جلسه 2 ساعته در 17 جلسه

* کلاسهای آخر هفته مخصوص شاغلین: 

  •    روزهای پنجشنبه، 8 جلسه 4 ساعته

* کلاسهای مکالمه: 

  •    پنجشنبه ها، هر دوره به مدت 6 هفته (12 جلسه 1.5 ساعته)