تعیین سطح زبان چیست و چه اهمیتی دارد؟


آیا می دانید تعیین سطح زبان چیست؟ یا اینکه در آزمون تعیین سطح قرار است چه مواردی مورد سنجش قرار بگیرند؟ اگر جدیدا قرار است آموزش زبان را شروع کنید پس لزوم گرفتن آزمون چیست؟ آیا می توان بدون آزمون تعیین سطح در کلاس ثبت نام کرد؟ 

آزمون تعیین سطح در بیان سلیس به صورت شفاهی و کتبی می باشد و از طریق کارشناس هر دپارتمان زبان از شما پرسیده می شود. اما برخی آموزشگاه های مطرح که ورودی ثبت نام زیادی نیز دارند آزمون تعیین سطح زبان دو مرحله ای برگزار می کنند.

پس از مشخص شدن نمره زبان آموز در امتحان کتبی، شما به سرپرست مربوطه ارجاع داده می شوید و آزمون شفاهی چند دقیقه ای نیز از شما گرفته می شود تا توانایی تان در گفتار و شنیدار نیز مورد سنجش قرار گیرد.

استاندارد بودن سوالات در این آزمون ها بسیار مهم است. تعیین سطح زبان انگلیسی پایه ورود زبان آموزان به موسسات زبان می باشد.

برای ورود به بخش تعیین سطح آنلاین

Online Placement Test

 

 

با ورود به هر آموزشگاهی یا ثبت نام در دوره های آن، قطعا از شما آزمونی مبنی بر مشخص کردن سطح توانایی زبانی تان گرفته می شود.

 

لزوم گرفتن آزمون تعیین سطح


برخی افراد عقیده دارند که آزمون تعیین سطح زبان به دردشان نمی خورد؛ چرا که چیزی از زبان نمی دانند و قطعا لازم است از ترم یک شروع کنند.

اما این تفکر اشتباهی است چرا که هر چقدر هم که زبان ندانید قطعا سال ها در مدرسه زبان گذرانده اید و همان دایره لغت خیلی محدود هم به شما کمک خواهد کرد.متاسفانه برخی آموزشگاه های زبان در برگزاری آزمون تعیین سطح بسیار بد عمل کرده و در تعیین ترم دانشجو چندان صداقتی به خرج نمی دهند. در این آموزشگاه ها چینش مرتب کلاس و قرار دادن زبان آموزان در کلاس های تقریبا هم سطح که جای خالی دارند برایشان مهم تر است.حتی برخی از آموزشگاه های غیرمعتبر، برگزاری آزمون تعیین سطح را یک منبع درآمد برای موسسه تلقی می کنند؛ چرا که آزمون تعیین سطح زبان نیز هزینه بخصوصی برای داوطلب دارد. در واقع می توان این موضوع را یک خیانت بزرگ به وقت و هزینه زبان آموزی که سطح تقریبا خوبی دارد دانست. 

تعیین سطح زبان      
   
     
سوالات آزمون تعیین سطح زبان

سطح سوالات در سطوح مختلف فرق دارد. معمولا سوالات تعیین سطح زبان عمومی، از سوالات بسیار ساده ای همچون پرسیدن مشخصات شخصی تان آغاز می شود و در صورت تسلط شما به سوالات اولیه، کم کم پیچیدگی سوالات بالاتر می رود تا توانایی زبان انگلیسی شما سنجش دقیق تری یابد.

سوالاتی همچون معرفی خودتان، میزان تحصیلات، مشخصات خانواده تان، علاقمندی هایتان، هدف تان برای آینده، دلیل تصمیمتان برای یادگیری زبان و  … سوالاتی اند که در آزمون شفاهی تعیین سطح پرسیده می شود. کیفیت یا عدم کیفیت پاسخگویی شما به سوالات، ترم و سطح زبانتان را مشخص می کند.

بهتر است قبل از برگزاری آزمون تعیین سطح تا حدودی این مسائل را برای خودتان به چالش کشیده و سعی کنید آن ها را یاد بگیرید. ممکن است شما به راحتی توانایی پاسخ به این سوالات را داشته باشید اما به دلیل خاصیت فرار بودن زبان و فاصله ای که مدت ها از زبان گرفته اید پاسخ دادن به همین سوالات نیز برایتان راحت نباشد.

برای ورود به بخش تعیین سطح آنلاین

Online Placement Test

اگر از همان ابتدا برای شرکت در دوره های آمادگی آیلتس، تافل و غیره مراجعه کرده باشید، نحوه تعیین سطح و البته گروه و جنس سوالاتی که از شما پرسیده می شود با سوالاتی که از یک زبان آموز مبتدی پرسیده می شود کاملا متفاوت است.

تعیین سطح زبان

تعیین سطح برای دوره های آیلتس معمولا برای تست مهارت های چهارگانه زبان صورت می گیرد

 

     

برای آشنایی با نحوه تعیین سطح هر دپارتمان برروی زبان مورد نظر کلیک کنید

 

   

نحوه برگزاری کلاسهای عمومی:

  • دوره های ترمیک

روزهای زوج:

         (  شنبه، دوشنبه، چهارشنبه) 3 جلسه 2 ساعته در 17 جلسه

روزهای فرد:

        ( یکشنبه و سه شنبه) 2 جلسه 2 ساعته در 17 جلسه

  • کلاسهای آخر هفته مخصوص شاغلین:

         روزهای پنجشنبه، 8 جلسه 4 ساعته

  • کلاسهای مکالمه:

         پنجشنبه ها، هر دوره به مدت 6 هفته ( 12 جلسه 1.5 ساعته)

نحوه برگزاری کلاسهای Pre-IELTS  و IELTS:

  • دوره های تخصصی  IELTS:

            - 12 جلسه 4 ساعته (روزهای پنجشنبه )

  • دوره های آمادگیIELTS(Pre-IELTS):

            - 14 جلسه 2 ساعته، یک روز در هفته ( پنجشنبه)

            - و دو روز در هفته ( یکشنبه و سه شنبه)